خدمات سکس تراپیست یا درمان جنسی چیست؟

رابطه جنسی و صحبت کردن در مورد زندگی جنسی میتواند یک موضوع حساس برای بسیاری از افراد و زوجها باشد. در نتیجه موجب این تفکر میشود که مشکلات جنسی و به دنبال درمان آنها بودن، باعث انگ می شود. اما برخلاف این عقیده، موضوع این است که سکس تراپی می تواند برای افرادی که اختلال عملکرد جنسی، مشکلات برانگیختگی، کشمکشهای مربوط به رابطه و صمیمیت و مشکلات ناشی از آسیبهای جنسی گذشته را تجربه میکنند، بسیار مفید باشد. همچنین درک عملکردها و روشهای درمانی یک درمانگر جنسی سکس تراپیست، میتواند به مراجعان و روانشناسان آینده نگر کمک کند تا در مورد این حوزه از روانشناسی بیشتر بیاموزند و با استفاده از این روشها از زندگی جنسی با کیفیتی برخوردار شوند.

سکس تراپی

سکس تراپیست چه می کند؟

درمانگران جنسی، مشاوران و روانشناسان دارای مجوز هستند که آموزش تخصصی دیده اند و می توانند خدمات تخصصی را به مراجعانی که به دنبال مشاوره جنسی و حمایت از مشکلات جنسی هستند، ارائه دهند. بسیاری از درمانگران جنسی، آموزش روان درمانی دیده اند و در بسیاری از اشکال درمان، دوره گذارنده اند. همچنین ممکن است دوره های اضافی را در موضوعاتی مانند آسیب های جنسی، درد هنگام رابطه جنسی، اختلالات جنسی یا مهارت های صمیمیت گذرانده باشند. یک درمانگر جنسی، مانند همه درمانگران، یک پزشک نیست و نمی تواند دارو تجویز کند (اگرچه ممکن است مدرک دکترا داشته باشد). با این حال آنها آموزش گسترده ای در شناسایی مسائل صمیمیت و مسائل مربوط به روابط ناشی از رابطه جنسی دارند. جلسات سکس تراپی ممکن است شامل انواع مختلفی از درمان از جمله درمان شناختی رفتاری یا درمان مبتنی بر هیجان باشد. درمانگرهای جنسی، در این جلسات با افراد، زوج ها یا گروهی از مراجعان خود، کار می کنند.

درمانگران جنسی معمولاً مشکلاتی مانند موارد زیر را درمان می کنند:

 • مشکل در برانگیخته شدن
 • مشکل در رسیدن به ارگاسم
 • مشکل در زمان رابطه جنسی
 • فقدان صمیمیت عاطفی
 • خواسته ها یا فتیش های نامتناسب
 • دلایل فیزیکی عدم میل به رابطه
 • مسائل کلی مربوط به رابطه جنسی
 • انزال زودرس
 • تجربه درد حین رابطه جنسی که می تواند ناشی از تجربیات نامطلوب یا عوامل روانی گذشته باشد
 • تجربیات آسیب زا
 • سقط جنین و ناباروری
 • عدم تطابق میل جنسی با همسر
 • شرم یا احساس گناه در رابطه جنسی یا تماس فیزیکی
 • مشکلات تصویر بدنی
 • مشکل، در تعیین حد و مرز در طول رابطه جنسی
 • نیازهای آموزش بهداشت جنسی

سکس درمانی یا سکس تراپی می تواند شامل درس ها، حمایت ها و توصیه های درمانگر شما باشد. اگرچه ممکن است درمانگرهای جنسی به زوج‌ها آموزش دهند که با هم فعالیت کنند، اما سکس درمانی شامل معاشقه یا فعالیت جنسی با یک درمانگر نیست، بلکه هر گونه تمرین لمسی جنسی، حسی یا عاشقانه در خانه و خارج از جلسات و بدون حضور درمانگر انجام می‌شود.

خدمات مشاوره جنسی

روش های درمانی سکس تراپیست

یک درمانگر جنسی دارای مجوز، از روش های مختلف درمانی برای رسیدگی به نگرانی‌ها، افکار و احساسات پیرامون مسائل جنسی، صمیمیت، روابط و عملکرد جنسی مراجعان خود استفاده می‌کند. این متخصصان منابع، تکالیف، فعالیتها و مشاوره را به افراد، زوج ها و گروه ها ارائه می دهند. برای صحبت با یک درمانگر جنسی، لازم نیست حتما بیماری روانی داشته باشید، در یک رابطه باشید یا به دنبال حل مشکلات جنسی رابطه خود باشید. درمانگران جنسی لزوماً محدود به بحث در مورد موضوعات جنسی نیستند. اغلب، موضوعات عاطفی می توانند به جنسیت و تصویر بدن مرتبط شوند. همچنین این درمانگران در برخی مواقع، از افرادی که اغلب از نظر جنسی فعال هستند، کسانی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد بدن خود هستند و زوج هایی که سعی در برقراری ارتباط به روش های جدید دارند، حمایت می کنند. سکس درمانی می تواند یک فرآیند مثبت باشد که هدف آن کاهش شرم و باز کردن گفتگو در مورد مثبت بودن رابطه جنسی است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: علل بی علاقگی جنسی در روابط طولانی مدت چیست؟

علاوه بر این، می‌تواند به افراد و زوج‌ها کمک کنند تا موارد زیر را برطرف کنند:

 • برنامه ریزی خانوادگی
 • تغییرات جدید زندگی مانند بچه دارشدن
 • چالش های عاطفی
 • مشکل در برقراری ارتباط در روابط
 • آسیب های غیر جنسی گذشته
 • پویایی روابط ناسالم
 • بیماری های روانی
 • فقدان عشق در یک رابطه
 • وابستگی به رفتارهای جنسی ناسالم مانند تماشای پورنوگرافی

درمانگران جنسی، پس از درک چالش های مراجع، اهداف زوج را تشخیص می دهند و می توانند یک برنامه درمانی برای هدایت آنها ایجاد کنند. سکس درمانگران همچنین می توانند گروه های حمایتی را برای افرادی که به دنبال جامعه ای با چالش های مشابه هستند رهبری کنند. اغلب، گروه های پشتیبانی می توانند رایگان یا کم هزینه باشند.

درمان جنسی

در طول سکس تراپی چه اتفاقی می افتد؟

سکس تراپی شامل رابطه جنسی، صمیمیت یا لمس فیزیکی در طول جلسات با درمانگر یا شریک زندگی شما نیست. بلکه نوعی گفتگو درمانی در مورد مشکلات جنسی است که شامل گفتگوی حرفه ای در مورد اهداف، تجربیات، احساسات و نیازهای شما می شود. اگر برای اولین بار از ملاقات با یک متخصص جنسی احساس ناراحتی می کنید، می توانید سؤالات خود را بپرسید و به مرور با رویکرد آنها در جلسات آشنا شوید.

یک جلسه سکس درمانی چگونه است؟

جلسات سکس درمانی با یک درمانگر جنسی ممکن است با توصیف نگرانی های مربوط به مسائل جنسی مراجع به درمانگر شروع شود. درمانگر می تواند یادداشت برداری کند و در حین پرسیدن سوالاتی برای دریافت ایده از اهداف مراجع، شروع به تدوین یک برنامه درمانی کند. به عنوان مثال، یک هدف شخصی برای یک مراجع ممکن است احساس ارتباط عاطفی بیشتری با شریک خود باشد. یا برای فردی دیگر ممکن است کاهش رفتارهای اجباری جنسی باشد. این در حالی است که هدف شخصی دیگر ممکن است افزایش میل جنسی باشد. پس درمان برای هر اختلال جنسی متفاوت باشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: قبل از رابطه جنسی چیکار کنم؟

سکس تراپیست شما می تواند پیشینه جنسی شما، از جمله تجربیات با شرکای جنسی قبلی، و نحوه ادغام آن با نگرانی های فعلی شما را ارزیابی کند. آنها ممکن است یک تشخیص ارائه دهند یا درباره چالش های جنسی که شما برای بحث در مورد آنها آمده اید بحث کنند. برای مثال، فرض کنید در حین رابطه جنسی دردی را تجربه می کنید که مربوط به پریشانی روانی است. در آن صورت، درمانگر ممکن است تمرینات بدنی را برای افزایش فعالیت های فردی برای بهبود آسایش روانی و حمایت از پاسخ های عاطفی شما به درد ارائه دهد.

در بخش تکالیف سکس درمانی چه اتفاقی می افتد؟

یک درمانگر جنسی ممکن است به شما و شریک زندگیتان تمریناتی بدهد تا در فاصله بین جلسات تمرین کنید. این تمرین‌ها ممکن است شامل برقراری ارتباط به روش‌های جدید، مطالعه در مورد سلامت جنسی، تغییر تعاملات خود با شریک زندگی‌تان، ایفای نقش، یا امتحان شکل جدیدی از رابطه باشد. این فعالیت‌ها ممکن است در ابتدا چالش‌برانگیز یا ناخوشایند باشند، اما ارتباط از طریق روش های جدید با شریک زندگی‌تان ممکن است رابطه جنسی شما را بهبود بخشد.

سکس تراپیست زوج ها

آیا سکس تراپی طولانی است؟

ویژگی های هر مراجعه کننده ای منحصر به فرد است و مدت زمان استفاده از خدمات سکس تراپیست می تواند به انتخاب خودتان باشد. اگر در حال تجربه یک چالش کوتاه مدت هستید، درمان ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد. اما اگر در حال تجربه یک چالش طولانی مدت، بیماری روانی یا خاطراتی از یک تجربه آسیب زا در گذشته هستید، درمان ممکن است بیشتر طول بکشد.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین میزان میل جنسی

آیا باید به سکس درمانی مراجعه کنم؟

زمانی که تصمیم می گیرید به یک سکس درمانگر مراجعه کنید، از خود بپرسید که قرار است از درمان، چه سودی ببرید. اگر به نظر می رسد هر یک از چالش های بالا در زندگی شما وجود دارد یا احساس می کنید باید با کسی در مورد بدن، صمیمیت یا تماس جنسی خود صحبت کنید، حتما یک درمانگر جنسی برای شما مناسب است. علاوه بر این، شما به عنوان یک مراجع، مختار هستید که روش مراجعه به سکس تراپیست را انتخاب کنید. شما می توانید برای جلوگیری از احساس ناهنجاری یا شرم، درمان جنسی آنلاین را نیز در نظر بگیرید. اگر در مورد اثربخشی سکس درمانی آنلاین مطمئن نیستید، توجه داشته باشید که مداخله مبتنی بر اینترنت در درمان علائم اختلال عملکرد جنسی و افزایش عملکرد جنسی بهبود یافته در مراجعین موثر بوده است.

منبع: betterhelp.com

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:
[تعداد رای: 1 - میانگین امتیاز: 4]
contact us
با ما در تماس باشید!
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
22623587 - 021 رزرو وقت تست آنلاین