قبل از رابطه جنسی چیکار کنم؟

هر زمانی که رابطه جنسی داشته باشید، انتظار رفتارهای فیزیکی را دارید. این انتظارات موجب میشود که از یک طرف هیجان‌زده و مشتاق باشید و از طرفی دیگر دچار اضطراب شوید. ممکن است به این فکر کنید که پیش از رابطه جنسی چه کار کنم، همسرتان چه چیزهایی از یک رابطه جنسی میخواهد، آیا میتوانید او را راضی کنید یا او از شما انتظاری دارد. این سوالات رایج هستند و ممکن است در ذهن هر فردی ایجاد شود. زمانی که به جواب این سوالات برسید، قطعا میتوانید رابطه جنسی بهتری داشته باشید و ارگاسم بهتری را تجربه کنید. به همین علت در این مقاله راه کارهایی آماده است که همیشه باید قبل از رابطه جنسی انجام دهید: 15 کاری که پیش از رابطه جنسی باید انجام دهید!

بگو و مگوی پیش از رابطه جنسی

به طور غیرمستقیم به آن اشاره کنید

بهتر است پیش از رابطه جنسی کمی کشش جنسی ایجاد کنید. این کار موجب آماده شدن شما و همسرتان میشود. میتوانید سیگنال های یک پیام عاشقانه در طول روز یا یک بوسه را امتحان کنید.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: بی جنس گرایی یا جنس ناگرایی چیست؟

کاندوم آماده داشته باشید

یکی از ابزار مهم برای داشتن رابطه جنسی ایمن، کاندوم است. بهتر است مردان کاندوم آماده داشته باشند.

حال و هوا را تنظیم کنید

رفتارها و لمس‌های متفکرانه به محیط شما به ایجاد روحیه برای یک شب عالی کمک میکند. این میتواند شامل پخش لیست موسیقی مورد علاقه همسرتان، نور کم، شمع یا عطر باشد. همه اینها میتواند به بهبود تجربه کلی کمک کند.

نفس های عمیق بکشید

پژوهش‌ها نشان داده است که ذهن‌آگاهی میتواند به افزایش توجه و تمرکز بر احساسات لذت بخش جنسی کمک کند. درنتیجه میتواند منجر به رابطه جنسی بهتر و رضایت بخش‌تر شود. بنابراین، قبل از اینکه زندگی خود را از حالت کاری و پرمشغله به رابطه جنسی تغییر دهید، چند لحظه به دم و بازدم بپردازید تا آرام شوید.

ابراز علاقه پیش از رابطه جنسی

مغز خود را تحریک کنید

رابطه جنسی از ذهن شروع میشود. بنابراین سعی کنید از ذهن خود شروع کنید. این میتواند شما را برای رابطه جنسی آماده کند. میتوانید این کار را در طول روز یا ساعاتی قبل از رابطه جنسی انجام دهید.

فهرستی از کارها داشته باشید

فهرستی از کارهایی تهیه کنید که شامل هر چیزی است که دوست دارید انجام دهید. اگر قبلا در مورد هر کاری که باید انجام دهید فکر کرده باشید، از رابطه جنسی بسیار بیشتر لذت خواهید برد!

بر احساسات خود تمرکز کنید

احساسات در رابطه جنسی یکی از مولفه‌های کلیدی است که به ارگاسم بهتر کمک میکند. قبل از رابطه جنسی، کاری را انجام دهید که به شما احساس جذابیت و اعتماد به نفس بیشتری بدهد. این میتواند هر چیزی باشد که به شما احساس جذابیت بیشتری بدهد و شما را آماده‌تر کند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: اختلال جنسی BDSM چیست؟

اطمینان حاصل کنید که هردو از رابطه رضایت دارید

رضایت داشتن امری مهم در رابطه جنسی محسوب میشود. به همین علت است بهتر است پیش از رابطه جنسی رضایت کسب شود که چه کاری مایل هستید انجام دهید و چه کاری را مایل به انجام آن نیستید. این برای امنیت و آسایش شخصیتان در حین رابطه جنسی و همچنین تجربه بهتر برای هردو شما حیاتی است. در حقیقت این رضایت باید در قالب بحث آزاد باشد که در طول رابطه جنسی اتفاق می‌افتد، نه فقط قبل از آن. در حقیقت یک مشاور زوجین، میگوید: «با شریک زندگی خود در مورد آنچه که دوست دارد، دوست ندارد و برای نوع رابطه جنسی که تمایل دارد، صحبت کنید. همچنین میتوانید بپرسید که آیا چیزی وجود دارد که با آن‌ راحت نباشند.»

به طور منظم آزمایش دهید

یکی دیگر از مواردی که به بهبود تجربه شما کمک میکند، آزمایش منظم است. شاید به نظر برسد که صحبت کردن در مورد آزمایش‌های پیش از رابطه جنسی چیز جالبی نباشد. اما میتواند موجب آرامش ذهن هر دو شما شود. به هر حال این یکی از نکات مهم رابطه جنسی ایمن است که تنها با قرص یا کاندوم برطرف نمیشود. به عبارتی دیگر، فقط به این دلیل که کنترل بارداری دارید، به این معنی نیست که نمیتوانید به یک بیماری مقاربتی مبتلا شوید. بنابراین مطمئن شوید که به طور منظم آزمایش میشوید تا بتوانید رابطه جنسی ایمن‌تری را تجربه کنید. همه این چیزها میتوانند به شما کمک کنند تا احساس آرامش بیشتری داشته باشید و فقط از این روند لذت ببرید.

از همسرتان بخواهید که او نیز آزمایش بدهد

باید قبل از داشتن رابطه جنسی، کمی وقت بگذارید و درباره سلامت جنسی خود با شریک زندگی خود صحبت کنید. این شامل هرچیزی که باید درمورد آنها بدانید میشود. باید توجه داشته باشید این کار را حتما پیش از رابطه جنسی انجام دهید نه بعد از آن!

ممکن است همسرتان کمی احساس ناراحتی کند اما صرف این زمان برای اطمینان حاصل کردن و گفت‌وگو درمورد همه جنبه‌های رابطه جنسی، بسیار مفید خواهد بود.

کارهایی که زوجها پیش از سکس باید بدانند

مطمئن شوید که واقعا تمایل به رابطه دارید

اگر دخول بخشی از زندگی جنسی شماست، بنابراین واجب است تا مطمئن شوید پیش از رابطه جنسی به اندازه کافی تحریک شده اید.

بسیاری از زوجین تمایل دارند به سرعت وارد رابطه جنسی شوند. اما باید در نظر داشت که با وجود اینکه برخی از افراد میتوانند مستقیما وارد رابطه جنسی شوند، اما برخی دیگر باید مطمئن شوند که قبل از هر نوع دخولی، به اندازه کافی برانگیخته شده‌اند.

عدم انجام این کار میتواند منجر به درد یا عفونت قارچی در واژن شود، اما برانگیختگی مناسب میتواند از بروز درد جنسی جلوگیری کند. پس حتما به خودتان زمان بدهید تا بدن خود را گرم کنید.

کمی ورزش کنید

اگر روزی وجود دارد که میدانید ممکن است اقدامی انجام دهید، ضرری ندارد که از قبل کمی ورزش کنید. میتوانید به باشگاه بروید یا کمی پیاده‌روی کنید. پژوهش‌ها نشان داده است که 10 الی 20 دقیقه ورزش متوسط میتواند برانگیختگی و میل افراد را افزایش دهد. درنتیجه یک پیاده‌روی کوتاه در اطراف منزل، میتواند تاثیر شگفت‌انگیزی بر زندگی جنسی‌تان داشته باشد.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین میزان میل جنسی

سعی کنید زمان با کیفیتی را با شریک زندگی خود بگذرانید

بهتر است پیش از رابطه جنسی، ارتباطی رو در رو با شریک زندگی خود داشته باشید. به عبارتی دیگر، باید تمرکز بیشتری بر ارتباط در طول روز داشته باشید. این به ویژه درمورد زوجینی صدق میکند که برای طولانی مدت با یکدیگر رابطه دارند. معمولا زوج‌هایی که به جلسات مشاوره مراجعه میکنند، اغلب این شکایت را دارند. به عنوان مثال یکی از مراجعین میگفت: «ما در تمام روز همدیگر را نمیبینیم، اما تنها شب‌ها عاشق یکدیگر میشویم!» تلاش برای گذراندن مدتی با همسرتان – حتی اگر ربطی به رابطه جنسی نداشته باشد – میتواند زندگی جنسی شما را بهبود بخشد. میتوانید زمانی را اختصاص دهید تا کاملا در حال و های خود باشید و با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. زمان با کیفیتی با هم، جایی که شما به تلفن خود نگاه نمیکنید، به تلویزیون نگاه نمیکنید، در رایانه خود نیستید، فقط با هم هستید، شما دو نفر.

برای خودتان هم وقت بگذارید

اگر احساس میکنید در حین رابطه جنسی، به لحاظ روانی دچار پریشانی میشوید، بهتر است قبل از آن چند لحظه با خودتان وقت بگذرانید. بعضی اوقات بهتر است پنج دقیقه به خودتان اختصاص دهید و کاری را انجام دهید که به هیچ گونه وسایل الکترونیکی نیاز ندارد. میتوانید روی تنفس خود تمرکز کنید، کمی مدیتیشن انجام دهید، شروع به خیال پردازی کنید، کمی یوگا یا حرکات کششی انجام دهید و…

تلاش کنید در رابطه جنسی بیشتر فعال باشید

امروزه زندگی آنقدر مشغله دارد که برای همه زوجین راحت است که حتی هنگام رابطه جنسی به لحاظ روانی حضور نداشته باشند. چیزهایی مانند دوش گرفتن از قبل میتواند به شما کمک کند تا کمی از مشغله‌ها دور شوید، یا فقط چند نفس عمیق بکشید و تمرکز کنید، یا بنشینید و به چشمان همسرتان نگاه کنید.

منابع: timesofindia.com و insider.com

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:
[تعداد رای: 1 - میانگین امتیاز: 4]
contact us
با ما در تماس باشید!
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
22623587 - 021 رزرو وقت تست آنلاین