ترس از مرگ چیست و نحوه غلبه بر آن چگونه است؟

برای بسیاری از ما مواجهه با فکر مرگ دشوار و ترسناک است. خواه این ترس از مرگ و میر خودمان باشد یا از مرگ عزیزانمان، مقابله با اضطراب ناشی از مرگ میتواند یک امر دشوار باشد. با این حال یافتن آرامش و پذیرش این حقیقت اجتناب ناپذیر که مرگ اصل و واقعیتی از زندگی است، ضروری میباشد. این مقاله به بررسی این موضوع میپردازد که چگونه میتوانید ترس خود را از مرگ شناسایی کرده و از طریق آن کار کنید تا ناشناخته های زندگی را بیشتر مورد پذیرش قرار دهید.

ترس از مرگ

چه چیزی باعث اضطراب مرگ می شود؟

عوامل و موقعیت های زیادی میتوانند در اضطراب مرگ نقش داشته باشند، مانند پیری، ضربه روحی، از دست دادن یکی از عزیزان یا تشخیص بیماری شدید. مهم نیست که چه چیزی باعث آنها میشود، مهم این است که بدانید ترس از مرگ طبیعی است. آنچه بیش از تعیین منشا آنها اهمیت دارد، اذعان به هر گونه ترس یا نگرانی است که اضطراب مرگ شما را تداوم میبخشد. ناشناخته ها همیشه کمی ترسناکند. برای بسیاری از ما، مرگ ناشناخته نهایی است. ما در شگفتیم که وقتی میمیریم چه اتفاقی برای ما میافتد یا عزیزانمان چگونه با نبود ما کنار می آیند. همچنین ممکن است از نداشتن کنترل بترسیم و مرگ تنها چیزی است که در زندگی هیچ کنترلی روی آن نداریم. این عدم کنترل کامل میتواند برای برخی افراد بسیار ترسناک باشد.

درک کنید که چه چیزی باعث تداوم ترس شما از مرگ می شود.

اگر با ترس از مرگ دست و پنجه نرم میکنید، آگاهی از دو الگوی فکری خاص که ممکن است اضطراب شما را زنده نگه دارد می تواند مفید باشد. آیا مستعد فاجعه سازی و تفکر در مورد بدترین سناریوها هستید؟ یا اینکه بیشتر ذهنیت اجتنابی دارید که از عمیقاً فکر کردن در مورد این موضوع اجتناب میکنید. زیرا باعث تپش قلب شما میشود یا اضطراب قابل توجهی ایجاد میکند. در حالیکه این روشها راه های قابل درک برای واکنش به ترسهای ما هستند و حتی ممکن است درد کوتاه مدت ما را تسکین دهند، ممکن است در بلندمدت مفید نباشند. زیرا این الگوها میتوانند استرس بیشتری را برای ما ایجاد کنند. هر چه بیشتر عادت کنیم که از تمام افکار در مورد مرگ اجتناب کنیم یا در مورد جنبه های منفی مرگ نشخوار کنیم، با مغز ما ارتباط برقرار میکند که بیشتر بترسیم.

اضطراب مرگ

نکات کاربردی برای غلبه بر ترس از مرگ

1. ترس های خود را تایید کنید

پذیرش ترسهایمان و اعتبار بخشیدن به اضطراب مرگ، گامی اساسی در یادگیری زندگی سازنده با اضطراب مرگ است. با خود مرگ صلح برقرار میکنیم و در عین حال افکار اضطراب زا را بجای تلاش برای دور کردنشان، تشخیص میدهیم. هر چه بیشتر اضطرابهای خود را تأیید کنیم، بیشتر به این موضوع میرسیم که ترسها و احساسات ما با وجود اینکه ناراحت کننده هستند، بد یا خطرناک نیستند. این عمل ما را در مکانی آرامتر برای مقابله با نگرانیهای مربوط به مرگ قرار میدهد تا بتوانیم بدون سرکوب ترس از مرگ، رو به جلو حرکت کنیم.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین میزان افسردگی

2. پذیرش مرگ را پرورش دهید، از آن اجتناب نکنید

مواجهه با مرگ میتواند تجربه ای ترسناک باشد، اما تنها راه صلح با آن، پذیرش اجتناب ناپذیر بودن آن است نه فقط در حد یک تئوری، بلکه در عمل. با این اوصاف، لازم نیست وارد گفتگوهای عمیق شوید یا با سر در بحث های وجودی فرو بروید. در عوض، از طریق مانتراهای کوچک و یادآوری هایی که وقتی ترس از مرگ و میر دوباره شروع به خزیدن کرد، پذیرش را در زندگی روزمره خود پرورش دهید. به جای فرار از این افکار، تکرار چیزی مانند (من ممکن است این فکر را دوست نداشته باشم، اما می پذیرم که مرگ اتفاق بیفتد) به بازنگری در نگاه ما به مرگ و میر خود کمک می کند و به ما این امکان را می دهد که بدون نیاز به تاکتیک های اجتناب مداوم زندگی فعلی خود را داشته باشیم!

ترس از تنهایی

3. ارزشها و اهداف خود را روشن کنید

مواجهه با مرگ و میر ما می تواند طاقت فرسا باشد، اما به کمک روانشناس و به سختی می توان به اضطراب مرگ غلبه کرد. با این حال، روشن کردن ارزش های خود و شناسایی هدف شما میتواند یک پادزهر قدرتمند باشد! داشتن چیزی معنادار برای تلاش به زندگی ما جهت می دهد و همچنین در مدیریت اضطراب مرگ به ما کمک می کند و با وجود نگرانی های زندگی باعث آرامش ذهن می شود. با هدایت انرژی مثبت به فعالیت هایی که با ارزش های شما همسو هستند، به جای اینکه در مورد چگونگی و زمان مرگتان فکر کنید، بر لحظات معنادار و ساختن چیزی در جایی که هستید تمرکز می کنید.

4. برای مدیریت اضطراب مرگ، درمان بگیرید

برای هر کسی که برای کنار آمدن با اضطراب از مرگ تلاش می کند، روش های درمانی مختلفی وجود دارد که می تواند تسکین دهنده باشد. گفتگو درمانی می تواند مهارت های مقابله ای سالم را تشویق کند، در حالی که درمان شناختی-رفتاری (CBT) میتواند به اصلاح افکار فاجعه آمیز کمک کند. علاوه بر این، درمان وجودی (اگزیستانسیال) می تواند بیشترین نقش را در درمان ترس از مرگ داشته باشد. این رویکرد ممکن است زمانی سودمند باشد که به دنبال درک معنای زندگی و اینکه چه موانعی ممکن است بر سر راه رسیدن به رضایت شخصی وجود داشته باشد برای شما مناسب باشد.

همه این رویکردهای درمانی فرصتی برای کشف احساسات پیرامون اضطراب مرگ و نحوه مدیریت بهتر آنها را فراهم می کند.صرف نظر از رویکرد، راهنمایی حرفه ای می تواند تفاوت فوق العاده ای در کمک به افراد برای مقابله با این احساس چالش برانگیز ایجاد کند. با صحبت کردن با کسی که میتواند به شما کمک کند ترس خود را از مرگ تأیید کنید، میتوانید از آن عبور کنید بدون اینکه اجازه دهید مانع زندگی شما شود!

منبع: sitwithkelly.com

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:
[تعداد رای: 1 - میانگین امتیاز: 4]
contact us
با ما در تماس باشید!
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
22623587 - 021 رزرو وقت تست آنلاین