بهبود کیفیت روابط زناشویی با کمک سکس تراپیست

یکی از مشکلات عدیده و بزرگ در حیطه روابط زناشویی، مشکلات جنسی می باشد که با مراجعه به سکس تراپیست تا میزان چشمگیری این مسائل حل و فصل می گردد. سکس تراپیست ها، به عنوان نوعی روان درمانگر، با ارائه مشاوره، مشکلات مرتبط با مسائل جنسی زوج ها را مورد بررسی قرار می دهند. مسائل جنسی از آن دسته از مسائل در روابط زناشویی به شمار می رود که وجود اختلالی در این زمینه، معضلات بزرگی را با خود به همراه می آورد.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین میزان میل جنسی

بر همین اساس، مشکلات جنسی، بخش عمده ای از معضلات زوج ها تلقی می شود. برای داشتن یک رابطه سالم و پایدار، روابط جنسی از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. افزایش سطح کیفی رابطه جنسی علاوه بر تامین رضایت زوجین، در استحکام و پایداری تعاملات میان آنها نیز نقش بسزایی را ایفا می نماید. در سوی مقابل، بسیاری از زوج ها در بطن زندگی مشترک با مشکلات و اختلالات جنسی یا انحرافات جنسی دست و پنجه نرم می کنند. بی تفاوت بودن نسبت به این مسائل و عدم اندیشیدن تمهیدات مناسب، سایه سیاه طلاق و خیانت را بر زندگی زناشویی گسیل می دارد. در چنین شرایطی مراجعه به سکس تراپیست، در حل شدن این معضلات کمک شایانی می کند.

مشکلات جنسی

منظور از سکس تراپیست

سکس تراپیست، یک روان درمانگر متخصص و کار آزموده می باشد که به وسیله تکنیکها و راهکارها، در جهت حل و درمان مشکلات جنسی، اقدامات مقتضی را به عمل می آورد. این روانشناسان در مراکز مشاوره یا کلینیک های سکس تراپی، مشغول به فعالیت می باشند. آنها برای برطرف کردن مشکلات جنسی مراجعه کنندگان، از راهکارهای درمانی مختلفی بهره می گیرند. راهکاری های درمانی رفتاری، شناختی، تحلیلی یا تلفیقی از آنها، از روش های درمانی مؤثر و تاثیرگذار در این زمینه به شمار می رود. مرکز مشاوره فکر بکر به عنوان یکی از مراکز تخصصی در زمینه اختلالات جنسی و انحرافات جنسی به شما در جهت حل مشکلات کمک می کند.

ارتقای سطح کیفی روابط جنسی در پرتو کمک سکس تراپیست، به نحو مطلوبی صورت می گیرد. بدون شک و تردید، اختلال در عملکرد جنسی، تمام ابعاد زندگی زوجین را تحت شعاع خود قرار می دهد. بر اساس نظر یکی از روانشناسان مطرح، تجربه مشکل جنسی در طی زندگی زناشویی برای 35 الی 50 درصد افراد اتفاق می افتد. از سوی دیگر، مطرح نکردن مشکلات جنسی از سوی افراد به علت تابوهای موجود یا دشوار بودن صحبت کردن در مورد این مسائل، تبعات نامطلوبی را در بطن زندگی زناشویی ایجاد می نماید. بنابراین و در جهت جلوگیری از این آسیب ها، ارتقای سلامت و افزایش رضایت جنسی، مراجعه به سکس تراپیست یا مشاور زناشویی بیش از پیش ضرورت پیدا می کند.

اهمیت و لزوم مراجعه به سکس تراپیست

بر اساس آمارهای ارائه شده، سکس و مسائل جنسی از عمده ترین دلایل طلاق در کشورهای جهان به شمار می رود. افراد به علت عدم آگاهی و شرم و خجالتی در بیان مسائل جنسی، قادر به برقراری رابطه سالم و رضایت بخش نبوده و در بند تفکرات نادرست و خطرناک غیر اخلاقی اسیر می شوند. عدم لذت بردن و رضایت از روابط جنسی، صمیمیت و تعاملات میان زوج ها را با مشکلاتی همراه می سازد.

سکس تراپیست

در نتیجه این امر، فاصله زوجین از یکدیگر زیاد و زیادتر می شود. در چنین شرایطی استفاده از سکس تراپیست یا روانشناس بالینی می تواند ضمن ارائه آموزش های لازم، به منظور از بین بردن فاصله های ایجاد شده، رضایت و لذت برقراری یک رابطه جنسی باکیفیت برای زوج ها مثمر ثمر واقع شود. سکس تراپیست ها، در مورد فرآیندهای فیزیولوژیک به عنوان بخشی از گرایش های جنسی افراد، از دانش و آگاهی بالایی برخوردار می باشند. این افراد با ارائه راهکارهای مناسب و تاثیرگذار نگرانی ها و مشکلات جنسی را به میزان چشمگیری مرتفع می سازند. از آنجایی که نقش تمایلات جنسی افراد در ارتقای سطح کیفی زندگی را نمی توان نادیده گرفت، در پرتو استفاده از سکس تراپیست می توان تاثیر مثبت این تمایلات در زندگی زناشویی را به نحو بارز و برجسته تجربه نمود.

نقش سکس تراپیست در بهبود روابط زناشویی

در جلسات مشاوره به منظور درمان مشکلات جنسی، ابتدا فرد احساسات، تجربیات، صحبت ها و نگرانی های خود را مطرح می کند. در ادامه سکس تراپیست، ضمن ارائه آموزش های لازم، تکنیک های مؤثر و تاثیرگذار را نیز در اختیار فرد قرار می دهد. همچنین با بررسی هیجانات سرکوب شده و به چالش کشیدن باورهای جنسی فرد، روش های درمانی مناسب و اثرگذار را اتخاذ می نماید. در پرتو کمک سکس تراپیست، ارتقای رضایت جنسی فرد و تجربه یک زندگی زناشویی سالم با اصلاح مکانیسم های دفاعی محقق می شود.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: رضایت از زندگی زناشویی برای شما چگونه معنا می شود؟

در طی جلسات مشاوره صحبت کردن زوج ها با درمانگر، کمک شایانی به شناسایی چالش های آنها، در جهت درمان مشکلات می کند. لازم به ذکر است که سکس تراپیست ها، تنها به مشاوره و درمان مشکلات جنسی افراد از طریق صحبت کردن می پردازند و هیچ ارتباط و سنخیتی با نحوه فیزیکی نشان دادن یا برقراری رابطه جنسی، پیشنهاد هر فعل غیر متعارف و برهنه گرایی ندارند و هرگز در این وادی ها وارد نمی شوند. به همین جهت، سکس تراپی حول محور مباحثه و گفتگو می چرخد. با کمک مشاوره این افراد، احساس خوشایند، برخورداری از روان سالم، افزایش اعتماد به نفس و ارتقای رضایت جنسی میسر می گردد. بنابراین سکس تراپی بر روی مشکلات احساسی متمرکز می شود، چرا که مشکلات جنسی از این معضلات نشأت می گیرند.

روابط جنسی

موارد مراجعه و استفاده از سکس تراپیست

مراجعه به سکس تراپیست برای درمان و برطرف ساختن مشکلات جنسی، یک راهکار کاربردی و کارآمد به شمار می رود. از آنجایی که اختلالات جنسی، یکی از اختلالات شایع در زندگی زناشویی و روابط جنسی قلمداد می گردد، حل و درمان این مشکلات می تواند نتایج مطلوبی را بر سطح روابط زوجین بر جای گذارد.

از جمله اختلالات و انحرافات جنسی:

 • فقدان میل جنسی
 • اعتیاد جنسی
 • ناتوانی در رسیدن به ارگاسم (آنورگاسمی)
 • اعتماد به نفس پایین در سکس
 • مقاربت دردناک
 • اختلال نعوظ
 • انزال زودرس
 • دیر انزالی
 • میل جنسی کم
 • عورت نمایی
 • برده خواهی
 • سادیسم جنسی
 • بچه بازی
 • برخورداری از افکار جنسی ناراحت کننده

همه این ها تنها بخشی از اختلالات و انحرافات جنسی می باشند. با مراجعه به سکس تراپیست و مطرح کردن مشکلات جنسی خود، می توان نسبت به درمان آنها به بهترین نحو اقدام نمود.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:
[تعداد رای: 0 - میانگین امتیاز: 0]
contact us
با ما در تماس باشید!
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
22623587 - 021 رزرو وقت تست آنلاین