شوهرم پول نداره دوست پسرم پول داره چیکار کنم؟

نحوه واکنش مناسب یک فرد هنگامی که شوهرش با مشکلات شخصی مانند استرس کاری، عدم سود مالی مواجه شده است، می تواند یک دریچه ای شگفت انگیز به سوی آینده زندگی زناشویی آنها باشد. اگر روزی متوجه شدید علاوه بر مشکلات مالی، شریک زندگی تان، رابطه فرازناشویی نیز دارد واکنش شما در مواجهه با این مسئله چیست؟ شما به فردی که می گوید: شوهرم پول نداره دوست پسرم پول داره چیکار کنم؟، چه پیشنهادی میدهید؟ خیلی خوشحالم که به سوالات من نیز پاسخ می دهید. من متاهل هستم. در حال حاضر یک رابطه بسیار شاد با شوهرم دارم اما درگیر رابطه با دوست پسرم نیز شده ام. آیا باید از دوست پسرم جدا شوم؟ من واقعا نمی دانم در مورد این مسئله چه کنم. شما نمی دانید که آیا باید این رابطه را حفظ کنید یا قبل از اینکه همسرمتان متوجه شود از هم جدا شوید زیرا نمی خواهید طلاق بگیرید.

خیانت

زن متاهل که تجربیات جدید با دوست پسر را می خواهد

من همسرم را دوست دارم اما گاهی فکر می کنم تجربیات جدیدی با دوست پسر پولدارم نیز داشته باشم یا از طرفی، با خودم می گویم در حال حاضر که شوهرم ورشکست شده و پول ندارد از دوست پسرم جدا نشوم.

آیا من احمق هستم که از یک پسر خوب و پولدار جدا شوم و آیا بعدها از این جدایی پشیمان نخواهم شد؟

 • دوست گرامی: شما سوالات خاصی پرسیدید و خوشحال می شوم که مشکلتان را بتوانم از زبان چند روانشناس برجسته پاسخ بدهم.
 • دیدگاه شخصی و البته سختگیرانه روانشناسان این است که اگر به رابطه با دوست پسرتان ادامه دهید، حفظ روابط عاشقانه با همسرتان بسیار دشوار و غیر قابل تصور است.
 • روابط فرزازناشویی به دلایل زیادی اشتباه است.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین میزان شناخت همسر

از جمله موارد زیر می تواند به سوال شما جوا بدهد:

 • ایجاد و تشدید مشکلات رفتاری و شخصیتی در شما
 • اهمیت ندادن بیشتر زوجین به یکدیگر
 • ایجاد سوء تفاهم
 • علاقه فزاینده به دوست پسر و نادیده گرفتن همسر
 • تنوع طلبی
 • حتی اگر به رابطه با دوست پسرتان ادامه دهید، ممکن است ادامه رابطه با ایشان طی دوره بسیار محدود باشد
 • زندگی شما به طرز جبران ناپذیری آشفته و پیچیده می شود
 • در نهایت این روابط خارج از عرف ممکن است باعث جدایی شما و همسرتان شود.

شوهرم پول نداره دوست پسرم پول داره

وضعیت مالی بین شوهر سخت کوش و پسر پولدار

تقریباً دو ماه می گذرد که با دوست پسرم صحبت می کنم. اما باید اعتراف کنم، دیدن او و شنیدن صحبت هایش در هفته های اول بسیار شادی آور بود. من فکر نمی‌کردم که قرار ملاقات با ایشان چندان مهم باشد. اما اکنون احساس می کنم شوهرم را از دست داده ام. فردی که واقعاً در زندگی برایم ارزش قائل بوده است. از طرفی با این مسئله درگیر شده ام که شوهرم پول نداره دوست پسرم پول داره چیکار کنم؟ شرایط سخت زندگی مانند وضعیت اقتصادی نابسامان موقتی است و در صورتی که فرد تلاش کند بالاخره مشکل حل شدنی است. به عبارتی چالش های زندگی باعث ایجاد تجربیات جدید، فرصت های رشد و شناخت خود فرد می شود. شاید شما و دوست پسرتان بتوانید در طی سالها با یکدیگر در ارتباط باشید و یکدیگر را ببینید، اما اگر با درک این موضوع که تجربه های سخت گاهی برای کشف ارزش های وجودی خودتان نیز مفید است، پیش بروید، بینش شما تغییر خواهد کرد.

نقس بسیار مهم روانشناس در آسیب های زناشویی

وقتی این سوال که شوهرم پول نداره دوست پسرم پول داره چیکار کنم، ذهن شما را درگیر می کند به دلیل سلامت روان بسیار حائز اهمیت است که هشیارانه فکر کنید و برای تشخیص شرایط زندگی تان با روانشناس یک ملاقات حضوری رزرو کنید. اگر از همسرتان ناراحت هستید ممکن است او هم همان احساساتی را داشته باشد که شما دارید. از سوی دیگر، ممکن است از دانستن این موضوع بسیار آسیب ببیند. اما از طرفی خودتان نیز آمادگی روحی داشته باشید زیرا هر لحظه ممکن است دوست پسرتان با تمایل نشان دادن به جدایی، شما را غافلگیر کند.

اگر تصمیم دارید در حالی که متاهل هستید، به رابطه با دوست پسرتان ادامه دهید، مهم است که در مورد موارد زیر بیشتر فکر کنید:

 • به مدت چند وقت با یکدیگر در تماس خواهید بود؟
 • من نمی توانم تاکید کنم که این رابطه آسیب زا است اما چه انتظاری از رابطه دارید. ارزش معنوی آن را بسنجید.
 • اگر تصمیم دارید با هم بمانید و به رابطه ادامه دهید، لطفاً در مورد اینکه اوضاع چگونه پیش می‌رود با خودتان و یکدیگر صادق باشید.
 • شما نمی خواهید همسرتان از شخص ثالثی بفهمد که شما فرد دیگری را ملاقات می کنید. و من مطمئن هستم که شما نمی خواهید همسرتان احساس آزاردهنده ای را تجربه کند.
 • با تمرکز و دقت روی این مسئله فکر کنید و به خاطر داشته باشید که عشق شما ممکن است در بلند مدت دوست خوبی برایتان نباشد.
 • مشکلات شرعی و قانونی آن توجه کنید
 • به مورد سو استفاده قرار گرفتن فکرکنید
 • مشکلات خلقی از جمله استرس و اضطراب مزمن
 • شکل گیری افکار پارانوئید
 • افسردگی پس از لو رفتن رابطه یا نرفتن رابطه و عذاب وجدان بسیار شدید

مشکل با شوهر بی پول

راه حل مراجعی که میگه شوهرم پول نداره دوست پسرم پول داره چیست؟

من به راهنمایی یک روانشناس با تجربه، برای حل این مسائل نیاز دارم زیرا واقعاً نمی خواهم اشتباهات بیشتری مرتکب شوم و با شوهرم بخاطر دوست پسرم بحث کنم. شما گفتید شوهرم پول نداره دوست پسرم پول داره چیکار کنم؟ اینطور که واضح است، در میان یک موقعیت بسیار استرس زا هستید و مشخص است که مضطرب هستید و از خودتان مطمئن نیستید. به طور کلی، تا زمانی که شما احساس وابستگی و رابطه عاشقانه با دوست پسرتان دارید، نمی توانید تصمیم گیری خوب و منطقی داشته باشید.

اگر زوجین آموزش ببینند که چگونه در مواقع مشکلات از یکدیگر حمایت عاطفی کنند، شانس بیشتری برای با هم ماندن دارند. افرادی که برای مشاوره قبل از ازدواج مراجعه می کنند، می توانند چنین مهارت هایی را بیاموزند.

اما در صورت داشتن مشکلات مالی، آیا راه حل داشتن دوست پسر پولدار برای همیشه کمک می کند؟ این مسیر برای شما مناسب نیست اگر:

 • شما با ایشان رابطه جنسی دارید.
 • شما برای رابطه با یک مرد فقط زمانی ارزش قائل هستید که پتانسیلی برای پولدار شدن داشته باشد.
 • شما باور ندارید که زن و مرد می توانند فقط دوست و آشنای معمولی باشند.

لذا، توصیه کلیدی که شواهد علمی با خود به همراه دارد، این است که اگر بتوانید چالش پر استرسِ شکست مالی را در کنار شوهرتان پشت سر بگذارنید، شانس خوبی برای کشف مجدد چیزهایی که در زندگی تان دوست دارید  و همچنین خودتان، خواهید داشت. پس در کسادی و دریاهای طوفانی در کنار شوهرتان باقی بمانید و به یاد داشته باشید، ایشان اولین انتخاب شما بوده است و او نیز تمایل داشته است که با هم ازدواج کنید تا بتوانید در کنار هم رشد کنید. پس احترام به انتخاب خودتان تا زمانی که مرگ شما را از هم جدا کند ساده ترین و بهترین راه  حل است. وضعیت مالی ضعیف شخصیت شما را دچار مشکل نمی کند بلکه در حین اینکه به تعهد خودتان احترام می گذارید، کمک می کنید ارزش های یک خانواده را حفظ کنید.

در آخر، در رابطه زناشویی، تلاش کردن و احساس مسئولیت یک فضیلت است. همه زوجین ممکن است دچار مشکلاتی بشوند یا دوره‌ای را پشت سر بگذارند که اوضاع زندگی بر وفق مرادشان نباشد. مهم این است که روی عیوب یکدیگر تمرکز نکنند. همه اینها می تواند برای هر فردی اتفاق بیفتد. اما ازدواج و رابطه سالم نه تنها میتواند از این مشکلات خلاصی یابد، بلکه در نهایت رابطه می تواند بیشتر شکوفا شود. من اضافه می کنم که بخشی از وفاداری زناشویی این است که روی نقاط قوت یکدیگر تمرکز کنید. علاوه بر این، فضیلت اخلاقی را گاهی میشود که از طریق رابطه زناشویی ایجاد کرد. در این زمینه می توان صبر، شجاعت و عشق را پرورش داد و وفاداری می تواند پایه و اساس رشد اخلاقی خانواده باشد. لطفا به من بگویید به چه چیزی فکر میکنید. امیدوارم که این توصیه به شما کمک کند تا شما را در یک موقعیت بهتر ببینیم. موفق باشید.

نویسنده: فاطمه اعتمادی، روانشناس عمومی

منابع:

 • The Secret Lives of Wives , Author: Iris Krasnow
 • psychologytoday.com
 • Hackathorn, J., & Ashdown, B.K. (2021). The webs we weave: Predicting infidelity motivations and extradyadic relationship satisfaction. Journal of Sex Research, 58, 170-182. doi:10.1080/00224499.2020.1746954
 • Hemez, P. (undated). Attitudes towards marital infidelity. Bowling Green State University, Bowling Green, Ohio. bgsu.edu
لطفا به این مطلب امتیاز دهید:
[تعداد رای: 1 - میانگین امتیاز: 5]
contact us
با ما در تماس باشید!
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
22623587 - 021 رزرو وقت تست آنلاین