مراقبت از روان هنگام رویدادهای ترسناک جهانی

اخبار ترسناک جهانی میتواند سلامت روان ما را تحت تاثیر قرار دهد. پس از اطلاع از رویدادهای جهانی که باعث عدم اطمینان میشوند، ممکن است احساس ترس، اضطراب یا از دست دادن کنترل بر زندگی و برنامه ها بر ما غلبه کند. ممکن است برای امنیت دیگران، عزیزان یا خودتان نگران باشید و اگر در گذشته حوادث مشابهی را تجربه کرده اید، خاطرات آسیب زا را به همراه داشته باشد. بدانید که هر چه احساس میکنید مهم است. بدانید که ما به شما و سلامت روان شما اهمیت میدهیم و در این امر تنها نیستید. ما توصیه هایی برای کمک به شما برای مقابله و حمایت از عزیزانتان در این مواقع نامطمئن داریم.

آگاه باشید، اما از محدودیت های خود آگاه باشید

از خود بپرسید، «در حال حاضر چقدر اطلاعات و اخبار ترسناک جهان را دریافت می کنم؟ و چه احساسی در من ایجاد می کند؟». اگر تأثیر منفی بر احساس شما دارد، سعی کنید:

 • کمی از اخبار فاصله بگیرید؛
 • اعلان های خبری را در گوشی هوشمند خود بی صدا یا خاموش کنید؛
 • حساب های رسانه های اجتماعی که در مورد آن گزارش می دهند را قطع یا آنفالو (لغو دنبال) کنید؛
 • دریافت اخبار خود را به یک بار در روز محدود کنید؛

بعد از اینکه استراحت کردید، از خود بپرسید: «حالا که از اخبار فاصله گرفتم چه احساسی دارم؟».

سعی کنید بپذیرید که اگرچه ممکن است بخواهیم به وضعیت کنونی جهانی و ملی کمک کنیم یا آنرا تغییر دهیم، ولی برخی از این موارد ممکن است خارج از کنترل ما باشد.

سلامت روان هنگام مواجه به اخبار بد

با جامعه خود به شیوه ای معناداری ارتباط بگیرید

اگر عدم اطمینان پیرامون اخبار باعث ایجاد احساس ترس و انزوا می شود، به یاد داشته باشید که همیشه افراد دیگری هستند که دقیقاً همین احساس را دارند و کارهایی وجود دارد که می توانیم برای مقابله با آن انجام دهیم. کاری که می توانید برای مقابله با این احساسات انجام دهید این است که با جامعه محلی خود ارتباط برقرار کنید. این می تواند به شما کمک کند تا احساس قدرت بیشتری داشته باشید، در ارتباط باشید و کمتر تنها باشید. برای ارتباط بهتر با جامعه محلی خود به طرق زیر عمل کنید:

 • درگیر شدن در فرصت های داوطلبانه محلی
 • پیوستن به کمپین های مردمی محلی، یا گروه های اجتماعی که روی موضوعاتی که برای شما مهم هستند، فعالیت میکنند.
 • پیوستن به یک گروه شبکه اجتماعی محلی برای ارتباط با افراد در منطقه محلی خود.

انسان ها از نظر عصبی برای ارتباط با دیگران طراحی شده اند. کمک به دیگران و درگیر شدن با جامعه محلی ما به شیوه ای معنادار برای سلامت روان ما خوب است.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست افسردگی

نظ خود را با قدرت اعلام نمایید

اگر در مورد آنچه در جهان اتفاق می افتد نظر داشته باشید اما سکوت کنید، ممکن است احساس ناتوانی کنید. اگر ندانید با نظرات یا اشتیاق خود به تغییر چه کنید، ممکن است احساس ناتوانی کنید. در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید این امر را تقویت کنید و کمتر احساس کنترل کنید:

 • راه های مشارکت در یک جامعه سیاسی را کشف کنید؛
 • در یک راهپیمایی سازمان یافته مسالمت آمیز شرکت کنید؛
 • به رویدادها یا بحث های مرتبط بپیوندید.

فعالیت مدنی و سیاسی ممکن است به شما احساس قدرت بیشتر و راهی برای بیان افکارتان به شیوه ای سازنده بدهد. وقتی با افراد دیگر درباره اخبار جهان صحبت می کنید، اگر موضوعی مطرح شد که در مورد آن اختلاف نظر دارید، سعی کنید بر گوش دادن فعال، بحث های محترمانه و ارتباط قاطعانه تمرکز کنید. کشیده شدن به مکالمات بسیار قطبی یا بی احترامی معمولاً تأثیر نامطلوبی بر سلامتی ما دارد.

اگر نظری شما را ناراحت کرد، سعی کنید کمی استراحت کنید، مکالمه را متوقف کنید و زمانی که احساس آمادگی کردید بازگردید. همچنین می توانید سعی کنید احساسات خود را از به شکلی خلاق بیان کنید. می توانید در یک مجله بنویسید، به یک آهنگ احساسی گوش دهید، نقاشی بکشید یا برقصید. طوری بیان کنید که برای شما مناسب باشد. سعی کنید حداقل چند دقیقه در آن فعالیت ها بمانید تا اثرات محافظتی آنها بر سلامتی شما عیان شود.

رویدادهای ترسناک جهانی

مراقب سلامت روان خود باشید

سعی کنید به چیزها، فعالیت ها و کارهایی که برای سلامت روان شما مفید هستند، زمان اختصاص دهید. آنچه که بر هر فردی تاثیر میکند متفاوت خواهد بود؛ بنابراین آنچه را که برای شما مناسب است انتخاب کنید. در اینجا چند چیز برای شروع آورده شده است:

 • یک روال خواب سالم داشته باشید.
 • تحرک را وارد فعالیت های روزانه خود کنید.
 • بدن و ذهن خود را با غذاهای سالم تغذیه دهید.
 • زمان با کیفیتی را با دوستان، خانواده و عزیزان سپری کنید.
 • برای کمک به کاهش استرس و بهبود خلق و خوی خود با طبیعت ارتباط برقرار کنید.

همه اینها می تواند به شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشید و ذهن خود را از استرس ناشی از چرخه اخبار بد دور کنید.

منبع: mentalhealth.org.uk

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:
[تعداد رای: 0 - میانگین امتیاز: 0]
contact us
با ما در تماس باشید!
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
22623587 - 021 رزرو وقت تست آنلاین