نوشتن رزومه تاثیر گذار بر اساس اصول روانشناسی

نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی، از جمله مهارت هایی است که می تواند تاثیر شگرفی در آینده شغلی و کاری هر فردی از خود برجای گذارد. اگرچه نوشتن رزومه از دیدگاه بسیاری از افراد کاری بس سخت و دشوار تلقی می شود، اما نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی در جلب نظر و توجه کارفرمایان، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

عده ای از افراد معتقدند که نوشتن رزومه نیاز به صرف وقت و زمان زیادی ندارد و در عرض چند ثانیه می توان این مهم را انجام داد. لازم به ذکر است که رزومه هر فرد توانایی و مهارت ها او را در معرض نمایش کارفرما قرار می دهد، بنابراین شایسته است که برای تاثیرگذاری و معطوف ساختن توجهات، نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی در دستور کار قرار گیرد. برخورداری از یک رزومه اصولی و حرفه ای می تواند فرد را در مسیر دستیابی به شغل مورد نظر خود قرار دهد. در سوی مقابل عدم رعایت این نکات و ریزه کاری ها، می تواند فرسنگ ها فاصله میان شغل دلخواه فرد ایجاد نماید.

نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی

چرا نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی؟

بدون شک، نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی، در تشریح عملکرد و معرفی فرد اثرگذاری بیشتری را با خود به دنبال دارد. در عصر حاضر متولیان و مدیران عرصه کسب و کار از رزومه های جذاب و در عین حال دارای پاراگراف های کوتاه استقبال به عمل می آورند. به طور کلی، مدیران و کارفرمایان با بررسی رزومه های مختلف به دنبال یافتن و اطمینان حاصل کردن از شایسته ترین فرد برای بر عهده گرفتن مسؤولیت های مشخص شده می باشند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: ضرورت آشنایی با اصول روانشناسی پول خرج کردن

بر این اساس، مناسب است که در هنگام نوشتن رزومه از توضیح توانایی ها و مهارت های خود به صورت کلی پرهیز نمود. همچنین به تصویر کشیدن دستاوردهای خود در قالب ارقام و اعداد نیز بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشد. چرا که می تواند شخص را منحصر به فرد و برجسته سازد. در نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی، با استفاده از قدرت زبان می توان تا میزان چشمگیری دیگران را متقاعد نمود. بدین صورت که با فراهم آوردن شواهدی منطبق با واقعیت ها، دستاوردهای مهم خود را مورد تاکید فراوان قرار داد. با استفاده از یک رزومه حرفه ای باید سعی در تحریک احساسات اشخاص بر آمد. نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی در این زمینه کمک شایانی به فرد می نماید.

عوامل تاثیرگذار در نوشتن رزومه

منحصر به فرد و متمایز بودن، یکی از عوامل مهم در نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی به شمار می رود. بنابراین زمانی افراد جذب یک مطلب یا عنوان می شوند که کاملا از ویژگی های متفاوت و منحصر به فرد برخوردار باشد. نشان دادن رقابت و حس رقابتی نیز در این مورد تاثیرگذار و مؤثر به شمار می رود. از جمله قواعد اثرگذاری بر روی دیگران، تایید اجتماعی می باشد. بر همین اساس، در معرض نمایش قرار دادن حس رقابتی خود می تواند سایرین را تحت تاثیر قرار دهد.

برقراری تعامل و ارتباط با کارفرما، از دیگر عوامل مهم برای نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی به شمار می رود. این عامل برای به تایید رساندن رزومه نیز می تواند مورد نظر قرار گیرد. از دیگر عوامل مهم می توان به اعتبار به عنوان یک اصل اشاره نمود. متصل شدن و ارتباط برقرار کردن با افراد دارای اعتبار و معتبر، به همان میزان رزومه فرد را نیز معتبر و موجه می سازد. یک رزومه عالی و حرفه ای باید قابلیت ارسال پیام های منسجم و تاثیرگذار برای سایرین را امکان پذیر سازد. در پرتو نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی این امر به نحو مطلوب محقق می شود.

نوشتن CV

ویژگی های مهم نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی

یکی از ویژگی های نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی، گیرا بودن و جذابیت آن می باشد. به طور حتم، برای در اختیار گرفتن یک شغل، رقابت فشرده و تنگاتنگی بین افراد وجود دارد. در این بین کسانی در این رقابت سخت و نفسگیر به پیروزی نائل می شوند که از یک رزومه گیرا و در عین حال جذاب برخوردار باشند. این امر شانس موفق شدن افراد به منظور در اختیار گرفتن شغل مورد نظر را به میزان قابل توجهی بالا می برد. از ویژگی های دیگر در این زمینه، تاثیرگذاری بر روی چشم و معطوف ساختن توجه خواننده یا بیننده رزومه می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: چگونه از فرصت های زندگی بهتر استفاده کنیم؟

برجسته ساختن و شاخص ساختن قابلیت ها و مهارت های خود می تواند در این مورد به افراد یاری رساند. از دیگر ویژگی های نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی، طراحی چشمگیر و اعمال شیوه های خلاقانه می باشد. البته مناسب است که این ویژگی متناسب با ماهیت شغل مورد نظر اعمال شود تا از اثرگذاری بیشتری برخوردار گردد. تمرکز یافتن بر روی دستاوردهای مهم خود، از شاخصه های دیگر در این مقوله به حساب می آید. امروزه صاحبان و مدیران کسب و کار، به دنبال بهترین ها و شاخص ترین ها برای استخدام می گردند. بر همین اساس، شخصی که تطابق و سازگاری بیشتری با ملاک های مورد نظر آنها داشته باشد، می تواند در زمره استخدام شوندگان قرار گیرد. برای رسیدن به این مرحله، بازتاب دادن دستاوردها و موفقیت های خود در نگاه کارفرمایان، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

رزومه داشتن همانند یک پیام تبلیغاتی و بازرگانی می باشد که محصول این آگهی، افراد به شمار می روند. به همین جهت، نوشتن رزومه بر اساس اصول روانشناسی، ضمن جلب کردن نظر مسئولان استخدام، ترغیب و تمایل آنها برای مصاحبه با فرد را افزایش می دهد. در بحث نوشتن رزومه باید به صورت حرفه ای عمل کرد و از مطرح نمودن اطلاعات منفی و دروغ به شکل جدی جلوگیری به عمل آورد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:
[تعداد رای: 1 - میانگین امتیاز: 3]
contact us
با ما در تماس باشید!
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
22623587 - 021 رزرو وقت تست آنلاین