روش های صحیح معذرت خواهی چیست؟

اشتباه کردن و یا ایجاد دلخوری در اشخاص یکی از رخداد های اجتناب ناپذیر در زندگی روزمره است. در زندگی همه ما پیش آمده که باعث ناراحتی و دلخوری شخصی شویم و یا شخصی باعث ناراحتی و دلخوری ما شود. اما باید بدانیم که چگونه معذرت خواهی کنیم؟ این عمل می تواند خواسته یا ناخواسته، در مواقعی رخ دهد که شرایط روحی مناسبی نداشته باشیم. برخی از مواقع اشتباهاتی که اشخاص انجام می دهند از نظر میزان اهمیت، بسیار پیش پا افتاده و یا کوچک هستند. ولی برای طرف مقابل آنها یک اتفاق و اشتباه بزرگ تلقی می گردد. مثلاً فراموش کردن یک رویداد مهم برای بعضی از افراد غیر قابل بخشش است و باعث دلخوری و ناراحتی زیادی در آنها می شود. در همین زمان است که این سوال پیش می آید باید چگونه معذرت خواهی کنیم که بخشیده شویم یا کدورت پیش آمده برطرف شود.

معذرت خواهی

عذرخواهی چیست؟

در واقع عذر خواهی کردن به معنی احساس ندامت و پشیمانی از عملی که نباید صورت می گرفت، حرفی که نباید گفته می شد یا انجام کار مهمی که فراموش شده است؛ به وسیله شخصی که مسئول آن بوده است. بسیاری از مردم در مورد عذرخواهی احساسات پیچیده ای دارند و همه افکار و احساسات ما در مورد اینکه باید چگونه معذرت خواهی کنیم مشابه به همدیگر نیست. بسیاری از افراد در کودکی مجبور به عذرخواهی از شخصی یا اشخاصی شده اند. برخی دیگر آزادانه و به صورت داوطلبانه عذرخواهی کرده اند. اکثر اشخاص بعد از آنکه از شخصی معذرت خواهی کرده اند احساس بهتری پیدا می کنند. اما در برخی از افراد بعد از عذرخواهی کردن، دچار احساس شرمندگی می شود در حالی که دیگران تا زمانی که عذر خواهی نکنند، احساس شرم دارند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: نحوه احترام به تفاوت های یکدیگر در روابط

بسیاری از ما ممکن است در مورد اینکه باید چگونه معذرت خواهی کنیم، در مواقعی که به شخصی صدمه زده ایم، چه به طور تصادفی و یا به طور عمد، روش هایی یاد گرفته باشیم؛ اما آیا می دانید که چرا عذرخواهی واقعاً مهم است و یک عذرخواهی خوب به چه صورت باید صورت گیرد.

سورپرایز معذرت خواهی

اگر در رابطه ای هستید که آن رابطه برای شما بسیار با ارزش و قابل احترام است، پس برای حفظ آن رابطه بسیار تلاش می کنید. گاهی مواقع پیش می آید که در هر رابطه ای دلخوری، ناراحتی و مشکل ایجاد شود. در این زمان است که طرفین برای حفظ این رابطه تلاش می کنند و برای رفع کدورت و دلخوری طرف مقابل راه هایی را در پیش می گیرند. اینکه از طرف مقابل چگونه معذرت خواهی کنیم یکی از ارکان مهم حفظ رابطه است. برخی اوقات با فرستادن هدیه ای که میدانیم باعث خوشحالی طرف مقابل می شود از او عذرخواهی می کنیم. این هدایا میتوانند معنوی و یا مادی باشند. مثلاً فرستادن یک سبد گل به همراه یک دستخط عذرخواهی و یا شخصاً و قلباً عذرخواهی کردن و ابراز پشیمانی از مشکل پیش آمده می تواند بسیار موثر باشد.

روش های صحیح معذرت خواهی

معذرت خواهی از دوست

عذرخواهی کردن از افراد بسیار دشوار است و مستلزم فروتنی و اعتراف به اینکه مرتکب کار اشتباهی شده ایم می باشد. هنگامی که ما باعث رنجش دوست خود می شویم، در واقع دوام دوستی ما آزمایش می شود. با این حال، عذرخواهی برای یک عمل اشتباه، اگر به سرعت و به درستی انجام شود، می تواند باعث تقویت روابط میان افراد گردد. روابط شخصی مهمترین موضوعی است که در این زندگی داریم و باید مراقب رفتار و اعمال خود در برخورد با نزدیکان باشیم تا باعث رنجش یکدیگر نگردیم. وقتی متوجه شدید که در رابطه ای باعث ناراحتی و رنجش اطرافیان شده اید می توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید:

  1. تشخیص دهید کاری که انجام داده اید اشتباه بوده و مسئولیت کامل را به عهده بگیرید.
  2. سریع عمل کنید.
  3. عذرخواهی خود را روی کاغذ بیاورید.
  4. عذرخواهی خود را تمرین کنید.
  5. شخصاً عذرخواهی کنید.
  6. در صورت امکان جبران کنید و به دوست خود اطمینان دهید که دیگر مرتکب اشتباه نمی شوید اما وعده های دروغ ندهید.

روانشناسی عذرخواهی

عذرخواهی کردن و ابراز پشیمانی از اشتباه مرتکب شده، بیانگر قبول اشتباه از سمت خطا کار است و موافقت می کند که دیگر آن اشتباه را تکرار نکند. این باعث می شود دیگران بدانند که مثلاً شما نیز موافق رفتارهای آسیب زا نیستید، همین امر باعث ایجاد حس امنیت می شود. عذرخواهی برای کسانی که صدمه می بینید دوباره عزت نفس را برقرار می کند. به شخص آسیب دیده بگویید که شما می دانید این تقصیر شما بوده و نه خود آنها. این امر به آنها کمک می کند احساس بهتری داشته باشند.

اینکه بدانیم چگونه معذرت خواهی کنیم باعث ترمیم روابط می شود و موجب می گردد تا دوباره با یکدیگر احساس راحتی داشته باشیم. یک عذرخواهی صمیمانه به شما اجازه می دهد تا به دیگران بفهمانید که به آنچه انجام داده اید افتخار نمی کنید و رفتارتان را دیگر تکرار نخواهید کرد. این باعث می شود تا اطرافیان شما بدانند شما فردی هستید که به طور کلی مراقب است دیگران آسیب نبیند.

روابط می تواند منابع بسیار خوبی برای کاهش استرس باشند، اما درگیری می تواند باعث ایجاد استرس قابل توجهی در شخص شود. در نتیجه باید بدانیم چگونه معذرت خواهی کنیم. زیرا عذرخواهی به ما کمک می کند تا تعارض را پشت سر بگذاریم و راحت تر حرکت کنیم. مهارت در عذرخواهی در صورت لزوم می تواند منافع حاصل از روابط قوی تر، کاهش درگیری و بخشش را به همراه داشته باشد.

روش های درست معذرت خواهی

دیدگاه افراد در رابطه با عذرخواهی

برای برخی از افراد، عذرخواهی کردن به منزله اعتراف به عدم کفایت آنها است. برخی دیگر بر این باورند که اگر ابتدا آنها عذرخواهی کنند، شخص مقابل هیچ مسئولیتی در قبال سهم خود، در اشتباه را گردن نخواهد گرفت. یک عذرخواهی کاملاً صادقانه و صمیمانه از همه این مسائل جلوگیری می کند و صرفاً به عنوان یک توافق نامه باعث تأیید مجدد ارزش های مشترک و بازیابی احساسات مثبت بین طرفین می گردد. پس فقط باید بدانیم که چه موقع و چگونه معذرت خواهی کنیم.

اگر کاری که انجام داده اید برای شخص دیگری درد ایجاد کرده است، بهتر است عذرخواهی کنید، حتی اگر هر کاری که انجام داده اید ناخواسته بوده باشد. این عمل شما به این دلیل است که با عذرخواهی دوباره ارتباط برقرار می شود، که به شما امکان می دهد به جبران آسیبی که ایجاد کرده اید بپردازید. همین امر باعث می شود تا اطرافیان شما باور داشته باشند واقعاً به احساسات آنها اهمیت می دهید و آنها دوباره در کنار شما احساس امنیت کنند. اگر به شخص مقابل و رابطه خود اهمیت می دهید و می توانید در آینده از رفتارهای آزار دهنده اجتناب کنید، عذرخواهی معمولاً ایده خوبی است. این بدان معنا نیست که شما باید مسئولیت مسائلی را که تقصیر شما نبوده، به عهده بگیرید. به عنوان مثال، شما می توانید از صدمه زدن ناخواسته به احساسات شخص، ابراز تاسف کنید.

برای آنکه بدانیم در گفتار خود چگونه معذرت خواهی کنیم میتوان این مثال را زد: «متاسفم که شما را در این ساعت بیدار کردم! الان متوجه شدم شما بعد از ساعت 8 شب در حال استراحت هستید و نمی خواهید کسی مزاحم استراحتتان شود.» عذرخواهی لزوماً شامل این نیست که شما کار اشتباهی انجام داده اید. در عوض، ممکن است تصدیق این باشد که شما باعث ناراحتی و رنجش شخص مقابل شده اید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:
[تعداد رای: 1 - میانگین امتیاز: 4]
contact us
با ما در تماس باشید!
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
22623587 - 021 رزرو وقت تست آنلاین