مردان جذاب و خصوصیات آنها از دیدگاه زنان

بسیاری از آقایان در ذهن خود بشدت تمایل دارند تا در زمره مردان جذاب قرار گیرند. بدون تردید، اغلب افراد به دنبال جذاب بودن و درصدد دستیابی به جذابیت از همه لحاظ نظیر کاری یا اجتماعی می باشند. معیارهای متفاوتی از لحاظ بیرونی و درونی در وجود انسان وجود دارد که می تواند عاملی برای جذابیت آنها در نظر گرفته شود. به طور کلی، معیارها و ملاک های جذاب بودن از نقطه نظر افراد با تفاوت هایی همراه می باشد. بر همین اساس، معیارهای جذابیت از نگاه آقایان در مقایسه با خانم ها از تفاوت های بارزی برخوردار می باشد. از نگاه قریب به اتفاق افراد جذاب بودن به زیبایی ظاهری خلاصه می شود.

به نظر شما کدام مرد جذاب تر است؟

  1. مرد با خدا
  2. مرد ثروتمند
  3. مرد قدرتمند
  4. مرد مشهور
  5. مرد سخاوتمند
  6. مرد کاریزماتیک
  7. مرد روزهای سخت
  8. مرد خانواده
  9. مردی زیبا

در واقع از نگاه هر زنی یکی از ویژگی های بالا می تواند دارای جذابیت باشد اما مهمترین آنها این است که با کدام یک خوشبخت خواهم شد و کدام یک برا من مناسب تر است. پس بهترین کار رفتن به مشاوره پیش از ازدواج است تا با توجه به ویژگی های شخصیتی که داریم مناسب ترین انتخاب را کنیم. در نظر بگیرید که انتخاب همسر ماشین یا گوشی نیست که هر لحظه آن بتوانیم آن را عوض کنیم.

اگرچه نقش زیبایی در افزایش جذابیت را نمی توان کتمان کرد، اما این مشخصه به معنای واقعی کلمه جذابیت را در بر نمی گیرد. در وهله اول جذاب بودن هم در مردان و هم در زنان، یکی از ویژگی ها و مشخصات و خصلت های ذاتی به شمار می رود. بر همین اساس، مردان جذاب حتی با پوشیدن یک لباس ساده نیز در کانون توجهات قرار می گیرند. زیبایی ظاهری این دسته از مردان نیز جذابیت آنها را بیش از پیش افزایش می دهد. در این میان ویژگی های اخلاقی فرد، کمک شایانی به نگه داشتن و کنترل جذابیتش می نماید. بنابراین منش و رفتار متعارف و پسندیده فرد، در اعتلای جذابیتش از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

مردان جذاب

ویژگی ها و مشخصات اصلی مردان جذاب

یکی از ویژگی های مهم و حائز اهمیت مردان جذاب، داشتن عزت نفس می باشد. عزت نفس در متبلور ساختن جذابیت و پذیرفته شدن فرد در جامعه بسیار تاثیرگذار و مؤثر است. برخورداری از اخلاق جذاب نیز در مورد توجه قرار دادن افراد نقش برجسته و پر رنگی را بازی می کند. اخلاق جذاب مفاهیمی نظیر فداکاری، دیگر دوستی، شوخ طبعی، شفافیت و صداقت را در بر می گیرد. بدن شک، فرد دارای این خصلت های اخلاقی ارزنده از نگاه بسیاری از مردم به عنوان فردی جذاب شناخته می شود.

عزت کلام از دیگر صفات بارز مردان جذاب محسوب می شود. در این حالت، فرد به قول و قرارهای خود پایبند بوده و تحت هر شرایطی ایفای قول خود را مقدم بر هر عملی می داند. در وجود مرد جذاب، بهانه جویی و دلیل تراشی هیچ محلی از اعراب ندارد. فروتن بودن و داشتن رفتاری متواضعانه نیز از دیگر مشخصه های مهم در این مورد می باشد. متواضعانه و افتاده رفتار کردن، مانع های موجود در برقراری تعامل و ارتباط را از میان بر می دارد و باعث می شود دیگران به سهولت ضمن تعامل برقرار کردن، جذب فرد مقابل شوند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: کیفیت تصویر ذهنی از شکل بدن تان چقدر است؟

بر اساس نتایج یک تحقیقات ظاهر مردان در جذابیت آنها نقش تعیین کننده ای ندارد، بلکه صدای آرامش بخش و بوی خوب دادن در جذابیت مردان بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشد. وفاداری، مهربان بودن، قابل اعتماد بودن و صداقت اخلاقی داشتن، از دیگر ویژگی های اخلاقی شاخص مردان جذاب به شمار می رود.

جذاب بودن مرد از نظر زن

صفات شخصیتی برتر مردان جذاب

داشتن حس شوخ طبعی، یکی از ضرورت های شخصیتی مردان جذاب تلقی می شود. برخورداری از توانایی لبخند زدن و خندیدن، در بسیاری مواقع به ویژه در تنش های زندگی، تاثیر بسیار زیادی دارد. لبخند زدن نوعی گفتن خوش آمدگویی به مخاطب خود می باشد. لبخند زدن در تحت شعاع قرار دادن طرف مقابل نقش مهمی را بر عهده دارد. لبخند زدن در کنار ارتباط چشمی داشتن، در نشان دادن جذابیت فرد تاثیر زیادی از خود برجای می گذارد. حس شوخ طبعی برای فائق آمدن بر مشکلات و مدیریت آنها کمک شایانی می نماید.

هوش و ذکاوت نیز از جمله ویژگی های شخصیتی در این زمینه به حساب می آید. در بسیاری از مواقع زنان جذب مردی می شوند که مؤلفه احساس امنیت را برای آنها میسر سازد. مردانی که در برابر مشکلات زندگی کم نیاورده و به بهترین نحو سعی در حل و فصل مشکلات دارند، از نقطه نظر زنان، جذاب و مورد توجه قلمداد می شوند. بر اساس یافته های محققان و متخصصان عرصه روانشناسی، زنان متناسب با رابطه مورد نظر خود با مردان، علاقه خود را به نوع مد نظر خود ابراز می کنند.

بر همین اساس، از زاویه دید زنان، مردان دارای ظاهری نسبتاً خشن اما مردانه، مناسب رابطه های کوتاه مدت می باشند. اما مردان برخوردار از ظاهر مردانه کمتر، به منظور روابط طولانی مدت، انتخاب مناسبی محسوب می شوند. یکی دیگر از صفات مردان جذاب، سخاوت و بخشندگی این دسته از افراد به شمار می رود.

خوشتیپ بودن

خصوصیات مردان جذاب از زاویه دید زنان

مردان جذاب از نقطه نظر زنان از ویژگی ها و خصوصیات مختلفی برخوردار می باشند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم. مردان قدرتمند در نگاه زنان بسیار جذاب و مورد توجه جلوه می کنند. چرا که از زاویه دید زنان، به این دسته از مردان به بهترین نحو می توانند تکیه بزنند. داشتن آراستگی و حفظ نمودن جذابیت مردانه نیز در این زمینه مثمر ثمر می باشد.

مردان با فکر، متعهد، رازدار، داشتن پوشش مناسب، احترام قائل شدن برای طرف مقابل، عدم وابستگی به خانواده خود و داشتن لحن مناسب و تن صدای آرام، از ویژگی های مورد نظر و جذاب برای زنان تلقی می شود. یکی از ویژگی های مهم مردان جذاب که برای زنان نیز از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، راستگویی و صداقت است. مهربان و خوش اخلاق بودن، وقت شناسی، عدم مصرف مشروبات الکلی، دخانیات و مواد مخدر، نداشتن عقاید متعصبانه و واقع بین بودن، از دیگر صفات مهم مردان جذاب از نقطه نظر زنان قلمداد می گردد. همچنین عدم بی حرمتی و مغرور و خود خواه نبودن نیز در این زمینه بسیار تاثیر دارد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:
[تعداد رای: 6 - میانگین امتیاز: 3.8]
contact us
با ما در تماس باشید!
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
22623587 - 021 رزرو وقت تست آنلاین