نگاهی ریز بینانه به زنان آفرودیت و خصوصیات آنها

بر اساس کهن الگوهای شخصیت شناسی پرفسور گوستاو یونگ، از جمله تیپ های شخصیتی زنان جذاب، زنان آفرودیت به شمار می روند. گوستاو یونگ که در عرصه روانشناسی، پدر روانشناسی نوین لقب گرفته است، اعتقاد دارد هر دسته از زنان از هر شخصیت جذاب تاثیراتی را پذیرفته اند. الگوهای گوستاو یونگ، شامل نظریه های اثبات شده ای می باشد که از طریق آنها می توان نتیجه گرفت که شخصیت فرد از چه الگویی تبعیت می کند. مطالعات یونگ بر روی قسمت ناخودآگاه ذهن معطوف شده بود که در دو بخش ناخودآگاه جمعی و ناخودآگاه فردی مورد بررسی قرار می گیرد. او در ادامه تحقیقات خود و به منظور واضح شدن ابعاد شخصیت انسانها، به ارائه کهن الگوی شخصیت مبادرت می ورزد.

یونگ در بررسی های خود دریافت که رخدادهای زندگی و شخصیتی انسان علاوه بر عمومی بودن، در عین حال تکراری نیز می باشد. بر همین اساس، نتیجه گرفت که وجود افسانه های تاریخی در تاریخ و فرهنگ کشورهای مختلف، تجربیات گوناگون مردم خود را از طریق شیوه های نمادین به آیندگان منتقل می کنند. بر این اساس، یونگ الگوی زنان آفرودیت را با توجه به اساطیر یونانی و شرح حال آنها مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. بنابراین آفرودیت ها از دیدگاه یونگ، زنانی زیبا و علاقمند به زیبایی، دوستدار طبیعت، بسیار عاشق پیشه، خلاق، دارای هنر و زیبای و عشق فراوان می باشند. همچنین در لحظه زندگی کردن، از دیگر صفات برازنده این گروه از زنان به شمار می آید.

زن آفرودیت

ماهیت زنان آفرودیت

زنان آفرودیت، علاوه بر انرژی بالا از جمال و زیبایی درونی وصف ناپذیری برخوردار می باشند. در پرتو آفرودیت جذابیت و زیبایی های زن به بهترین نحو متبلور می شود. این ویژگی از درون یک زن نشآت می گیرد و سپس بروز پیدا می کند. آفرودیت ها علاوه بر زیبایی جسمانی و ظاهری، از بعد روحی نیز از جذابیت های درونی بسیار فراوانی بهره می برند. در اساطیر یونانی، آفرودیت همواره حضور ملموس و مشهودی دارد.

در پرتو حضور او، همه انسان ها جذبش شده و از زندگی تازه و جدیدی برخوردار می شوند. بر این اساس، آفرودیت نماد و مظهر بارز عشق تلقی می گردد. با این تفاسیر آفرودیت ها، علاوه بر جذابیت، تاثیر گذاری بسیار زیادی بر روی دیگران می گذارند. این دسته از افراد اگر در محیطی حضور یابند بسیار مورد توجه واقع می شوند و عده زیادی به سمت آنها جذب می گردند. زنان آفرودیت در جذابیت و زنانگی بی مثل و مانند می باشند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: خودشیفتگی آشکار و پنهان را بشناسید

اصول و قواعد زنان آفرودیت

زنان آفرودیت، در هر شرایط و وضعیتی به قواعد مختص به خود پایبند و متعهد می باشند. آنها از معیار و چارچوب خاصی تبعیت نمی کنند و متناسب با خواسته و میل خود، اوقاتشان را همانگونه که دوست دارند سپری می کنند. این دسته زنان هیچگونه وابستگی مکانی و اخلاقی در وجود خود ندارند. همچنین آفرودیت ها به هیچ فردی نیز وابسته نمی شوند. در صورتی که این افراد احساس کنند در وضعیتی قرار گرفته اند که امکان وابستگی آنها وجود دارد، بلافاصله و بدون فوت وقت به رفتن از موقعیت پیش آمده اقدام می نمایند.

زن دوست داشتنی

زنان آفرودیت در هنر و موضوعات مرتبط با آن از توانایی ها و قابلیت های چشمگیری برخوردار می باشند. به عبارت دیگر، هنر جزئی از وجود این افراد به شمار می رود. زندگی این گروه از زنان با هنرهایی نظیر موسیقی، طراحی، دکوراسیون و نقاشی عجین شده است. بر این اساس، در مکان های که هیچ هنری در آنها دیده نشود، آفرودیت ها یک لحظه هم تاب ماندن ندارند. ذکر این نکته ضروری می باشد که پوشیدن لباس های آن چنانی، انجام عمل های جراحی زیبایی و آرایش کردن زنان، اگرچه به نوعی مصداقی از آفرودیت محسوب می شود، اما این اعمال تنها سبب جذابیت و زیبایی ظاهر زن ها شده و بر روی سیرت درونی آنها هیچ تاثیری از خود برجای نمی گذارد. بر همین اساس، نمی توان این افراد را در زمره گروه زنان آفرودیت قرار داد.

ویژگی ها و خصوصیات برجسته شخصیتی زنان آفرودیت

زنان آفرودیت از ویژگی های شخصیتی بسیار شاخصی بهره مند می باشند. در درون این گروه از زنان شوق و علاقه به زندگی نمود بارزی پیدا می کند. این مدل زنان از رنگ های شاد و سرزنده برای وسایل و پوشش های خود استفاده به عمل می آورند. این افراد بسیار خوش مشرب بوده و همواره در کانون توجهات قرار دارند. افراد از مصاحبت و همنشینی با آفرودیت ها هیچگاه خسته و دلزده نمی شوند.

این اشخاص همواره لب به تحسین خود می گشایند و کوچک ترین عیب و ایرادی را در وجود خود نمی بینند. همچنین شادابی و نشاط قابل توجهی در وجود این افراد موج می زند. زنان آفرودیت بسیار اهل ذوق و هنر و خلاق می باشند. خودنمایی، یکی از ویژگی های بارز آنها به شمار می رود.

خانم جذاب

مقایسه زنان آفرودیت و زنان دارای اختلال شخصیت نمایشی

از آنجایی که یکی از خصوصیات رفتاری زنان آفرودیت، خودنمایی می باشد، ممکن است برای بسیاری این تصور شکل گیرد که آفرودیت ها در زمره زنان اختلال شخصیت نمایشی قرار دارند. اما در واقعیت مسئله اصلا این گونه نیست. آفرودیت ها علاوه بر دوست داشتن خود و زیبایی های وجود خود، به علت جذابیت بالا افراد زیادی را به سوی خود جلب می کنند.

در اختلال نمایشی، زنان، تنها جذابیت و خواستنی بودن را در معرض نمایش قرار می دهند و علاقه ای به ایجاد تعاملات اجتماعی ندارند. زنان نمایشی همواره در جهت سرکوب احساسات خود بر می آیند و از لحظه های خود احساس شادی و لذت نمی کنند. در مقابل زنان آفرودیت علاوه بر شادابی و نشاط بالا، از نظر الگوی شخصیتی نیز در نوع خود همتا ندارند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:
[تعداد رای: 5 - میانگین امتیاز: 3.2]
contact us
با ما در تماس باشید!
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
22623587 - 021 رزرو وقت تست آنلاین