جملاتی که زندگی شما را متحول می کند

جملاتی که زندگی شما را متحول می کند، از جمله هایی می باشد که انگیزه و روحیه فرد را دوچندان ساخته و انرژی مضاعفی در وجود فرد بنیان می نماید. این جملات علاوه بر تاثیرگذاری بالا بر روح و روان هر فرد، بار مثبت بسیار زیادی نیز در متن خود دارند. سرشت و ذات انسان ها به سمت آسایش و آرامش تمایل دارد. بر همین اساس، خواندن جملاتی که زندگی شما را متحول می کند، می تواند علاوه بر ایجاد احساس خوشایند، بار روانی بسیار مثبت منشعب شده از این جملات را به اطرافیان نیز منتقل سازد.

انگیزه و امید، دو مؤلفه مهم و کلیدی برای حرکت کردن به سوی اهداف و رسیدن به قله موفقیت به شمار می آیند. اولین قدم برای ایجاد امید و انگیزه، مراقبت کردن و کنترل افکار می باشد. در واقع این افکار انسان ها می باشد که سبب متجلی شدن احساسات و رفتارهای آنها می شود. بر همین اساس، خواندن جملاتی که زندگی شما را متحول می کند، ضمن ایجاد عنصر انگیزه در بطن وجودی افراد، مسیر ذهنی و فکری آنها را به سوی افکار مثبت و قدرتمند سوق داده و یک محرک ویژه برای دنبال کردن اهداف می باشد.

ایجاد انگیزه نه تنها بر روی فرد تاثیرات مستقیم از خود برجای می گذارد، بلکه اطرافیان را هم از این موهبت بی نصیب نمی کند. بطور حتم و یقین، حفظ انگیزه سبب رشد و پیشرفت فرد، خانواده، اطرافیان و دوستان می شود.

8 نشانه که در 5 سال آینده ثروتمند می شوید

 1. در مقابل مشکلات تفکر مثبت دارید
 2. دنبال سرمایه گذلری هستید
 3. اهداف بزرگی در سر دارید
 4. با آدم های معمولی وقت نمی گذارید
 5. آدم انعطاف پذیری هستید
 6. برای زمان ارزش قائلی
 7. به آینده خودت امیدوار هستی
 8. اهل اقدام و عمل هستی

موفقیت

اهمیت خواندن جملاتی که زندگی شما را متحول می کند

بسیاری از افراد تحت تاثیر شرایط خاصی در وضعیت سکون قرار داشته و دوست دارند که عاملی یا شخصی آنها را از این سکون و رخوت رها سازد. در این شرایط، خواندن جملاتی که زندگی شما را متحول می کند، یک راهکار مؤثر و بسیار تاثیرگذار تلقی می شود. بدون شک و تردید، خواندن جملات انگیزشی نقش بسزایی در ارتقای روحیه و انگیزه افراد ایفا می نماید. به سبب اینکه جملاتی که زندگی شما را متحول می کند، نتیجه یک عمر تجربه و دستاورد شخصیت های برجسته جهان می باشند، بیش از پیش کاربرد و تاثیر دارند. در سطح جهان افراد موفقی بسیاری سراغ داریم که با تکیه با تلاش و پشتکار خود چه در بعد فردی و چه در بعد اجتماعی موفقیت های بی نظیری را برای خود به ارمغان آورده اند.

جا دارد در این بخش به جمله ای از برایان تریسی اشاره نماییم که ابراز می دارد؛ افراد موفق و ناموفق به این علت با یکدیگر متفاوت می باشند که افراد موفق بلافاصله و بی درنگ دست بکار شده و برای رسیدن به اهداف خود هر کاری را که می خواهند به انجام می رسانند. اما افراد ناموفق برای انجام ندادن کارها همواره به یک بهانه متوسل می شوند.

اغلب قریب به اتفاق افراد با بهانه اینکه کارهای خود را از یک روز آغاز می نماید، پیوسته کارهای ریز و درشت خود را به روز بعد موکول می کنند. اما باید عنوان نمود روزی که مد نظر این دسته افراد می باشد، هیچ موقت فرا نمی رسد و این حرف ها تنها به مثابه دروغی می ماند که به منظور راحت کردن وجدان خود بکار می بریم. در این شرایط، خواندن جملاتی که زندگی شما را متحول می کند، می تواند به عنوان یک محرک برای این افراد محسوب شود.

جملات متحول کننده و ناب

ارتباط سلامت روان و جملات ناب

بدون اغراق، جملاتی که زندگی شما را متحول می کند، ارتباط عمیق و تنگاتنگی با سلامت روان افراد دارند. یکی از گام های مهم و تاثیرگذار برای عبور از شکست و شرایط نامطلوب خود، تلاش برای زنده نگه داشتن امید و انگیزه می باشد، تا فرد بتواند سطح کیفی زندگی خود را بهبود ببخشد. بر همین اساس، بسیاری از روانشناسان و مربیان زندگی در پرتو استفاده از جملات انگیزشی، سبب تغییرات خوشایندی در مسیر زندگی بسیاری از افراد شده و به آنها برای دستیابی به یک زندگی رویایی و ایده آل کمک شایانی نموده اند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: خوشبختی از نگاه روانشناسی

بسیاری از ما در طی زندگی خود با افراد شاد و موفق زیادی برخورد داشته ایم که یک شعار یا جمله انگیزشی و امید بخش را برای خود در نظر گرفته اند. استفاده از جملاتی که زندگی شما را متحول می کند، به منظور از بین بردن افکار مزاحم، بی انگیزگی و ناامیدی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. روانشناسان اعتقاد دارند که همه موقعیت های زندگی و رویدادها، ناشی از رفتارهای و احساسات انسان می باشد که در این میان افکار فرد نقش تعیین کننده و برجسته ای را ایفا می کند.

بر همین اساس، هنگامی که برداشت فرد با تغییراتی در مورد رویدادهای پیرامونی همراه شود، سبب تجربه احساسات متفاوتی در وجود او می گردد. در نتیجه، عکس العمل و واکنش فرد نیز با تغییراتی در مورد رویدادها انجام می گیرد. بنابراین هنگامی که فرد در وضعیت های سخت و دشوار گرفتار می شود، چنانچه بتواند نوع برداشت خود از دنیای پیرامون خود را بازنگری کند، تغییرات بزرگی در حقیقت دنیای او رخ می دهد. تکرار و یادآوری جملاتی که زندگی شما را متحول می کند، برای جایگزین کردن جملات مثبت به جای افکار منفی و ارتقای سلامت روان بسیار مؤثر و تاثیرگذار می باشد.

جملات ناب و موفقیت

نقل قول ها و جملاتی که زندگی شما را متحول می کند

در این قسمت، به بخشی از نقل قول ها و جملاتی که زندگی شما را متحول می کند، می پردازیم.

 • اگر به خودت ایمان داشته باشی می توانی همه قوانین را تغییر بدهی.
 • یک شخص قوی می تواند خودش را نجات دهد، اما یک فرد قوی تر خانواده اش را نیز نجات می دهد.
 • اگر تو ذهنت شکست را پذیرفته شده باشی، هیچگاه تو زندگیت نمی تونی به موفقیت لبخند بزنی.
 • موفقیت یک شبه به وجود نمی آید، بهتر بودن در مقایسه با روز قبل، خود موفقیت است.
 • هرگاه خسته شدی استراحت کن، اما هرگز تسلیم نشو.
 • غیر ممکن (impossible) وجود ندارد، حتی این کلمه نیز ابراز می کند ممکن هستم (I’m possible).
 • وقتی شکست بخوری امکان دارد ناامید شوی، اما اگر هیچ تلاشی نکنی، بدون تردید شکست می خوری.
 • نقطه همه موفقیت ها، قطعی و روشن بودن هدف است.
 • اگر شهامت دنبال کردن رویاهایت را داشته باشی، همه آنها به حقیقت می پیوندد.
 • وقتی قرار است به عالی برسی، تسلیم خوبی نشو.
 • جرقه های کوچک، شعله های بزرگ را به وجود می آورند.
 • وقتی در آفتاب زحمت بکشی، استحقاق استراحت در سایه را داری.
 • برای دیدن بهار، باید تحمل دشواری زمستان را داشته باشی.

6 عادت بسیار فاسد برای زندگی

 1. تا دیر وقت و بدون برنامه بیدار میمونی
 2. بیش از حد فکر می کنی
 3. اعتیاد به فضای مجازی و اعتیاد به قمار داری
 4. غذای ناسالم می خوری
 5. در گذشته زندگی می کنی
 6. در کنار انسان های منفی هستی

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:
[تعداد رای: 1 - میانگین امتیاز: 1]
contact us
با ما در تماس باشید!
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
22623587 - 021 رزرو وقت تست آنلاین