استعدادیابی شغلی چگونه انجام میشود؟

چند سال پیش، روند بزرگ در HCM مفهوم استراتژی مدیریت استعداد یکپارچه به وجود آمد. اگرچه این مدل یکپارچه ارزش فوق العاده ای برای کسب و کار کلی فراهم کرده است، اما بسیاری از شرکت های تجاری راه خود را گم کرده اند. آنها با تمرکز صرف بر یکپارچه سازی، نتوانسته اند به پیچیدگی فزاینده اکتساب استعداد رسیدگی کنند. شرکت های پیشرو شروع به برداشتن یک گام به عقب کرده اند، فرآیندهای استخدام خود را دوباره پیگیری میکنند و همان سخت گیری را در مورد ایده یک مدل یکپارچه اکتساب استعداد ارائه میکنند. این شرکت ها برنامه ها و راه حل های فناوری را اجرا میکنند که نقاط بین برندسازی کارفرما، منبع یابی، غربالگری، ارزیابی ها، استخدام و نصب را به یکدیگر متصل میکند.

تست استعدادیابی شغلی

در تست استعدادیابی شغلی ابتدا شما باید خودتان را به طور کامل بشناسید. برای اینکه بدانید در چه چیزهایی استعداد دارید و به چه چیزهایی از اول زندگیتان علاقه داشتید باید ابتدا به شخصیت خودتان پی ببرید. سپس باید آنها را مورد بررسی قرار دهید و شغل هایی که امروزه میخواهید آنها را داشته باشید روی کاغذ بیاورید. از بین آنها شغل هایی که به دلایلی نمیتوانید و یا دیگر نمیخواهید آن را انجام دهید، خط بزنید.

بعد روی شغل هایی تمرکز کنید که استعداد آنها از بچگی در وجود شما بوده است. شما میتوانید سراغ یک روانشناس بروید و او تست های لازم را برای شما انجام دهد و بهترین کار را برای شما انتخاب کند. اما بهتر است با آن نیز روراست باشید، به گونه ای که وقتی شما کاری را دوست ندارید اگر در آن کار استعداد نیز داشته باشید در آن کار موفق نمیشوید. زیرا تمرکز لازم برای آن کار را نخواهید داشت.

استعدادیابی شغلی

استعدادیابی انواع شغل ها

در استعدادیابی شغلی ابتدا شما باید یاد بگیرید با کار تحقیق و توسعه روزانه سازگار شوید. امروز چطور این همه کار زیبا را انجام میدهید؟ اگر نیاز به کار در صنعت دارید، یکی را انتخاب کنید که برای شما مناسب است. ببینید به کجا تعلق دارید و چقدر لیاقت دارید، اینها را باید به خوبی بررسی کنید. با داشتن یک تجربه کاری استادانه در ذهن اسیر، شما نمیتوانید به جایی برسید.

اگر یک نابغه هستید به راهنمایی حرفه ای نیاز دارید. مربیان میتوانند در حرفه شما مشاوره و پشتیبانی ارائه دهند و به شما کمک کنند تا حد امکان حرفه خود را گسترش دهید. در مورد یک استادکار تصمیم گرفته و از آن مشاوره بگیرید و با آن کار کنید. کتاب هایی را که می شناسید و در این کسب و کار خیلی کاربردی نیستند را مطالعه نکنید. دوره ای را برای یافتن شغل به عنوان کارآفرین بگذرانید. تاثیر زیادی در انتخاب شغل برای شما خواهد داشت.

استعدادیابی شغلی پزشکی

در استعدادیابی شغلی اگر بخواهیم به استعداد پزشکان اشاره کنیم بهتر است بدانید که شخصیت این افراد جستجوگر است. آنها افرادی هستند که دوست دارند همه چیز را از قبل برنامه ریزی کنند و از یک زندگی منظم لذت ببرند. آنها مسئولیت پذیر، صادق، واقع بین و سیستماتیک هستند. آنها دوست دارند همه چیز را مرتب کنند و به جزئیات توجه میکنند. وقتی اوضاع به هم می ریزد، افراد با این تیپ شخصیتی ممکن است متوجه شوند که تا زمانی که همه چیز حل نشود و کار تمام نشود، نمیتوانند استراحت کنند.

این افراد مسئولیت پذیر و واقع بین هستند. آنها رویکردی منطقی دارند و میتوانند با سرعت ثابتی برای انجام این وظایف کار کنند. آنها به سنت ها و قوانین اهمیت زیادی میدهند و ترجیح میدهند از قوانین از پیش تعیین شده پیروی کنند. تمایل آنها برای حفظ ساختار، ممکن است سفت و سخت و تسلیم ناپذیر به نظر برسند. اصولاً این افراد با این استعداد و شخصیت پزشکان موفقی هستند.

استعدادیابی مهندسی

اگر بخواهیم از نظر تست به افراد بگوییم چه رشته ای متناسب با چه شخصیتی است. بهتر است بدانید تست هالند به شما کمک زیادی میکند. در تست هالند به این نکته که افراد واقع گرا اصولاً به دلیل داشتن قدرت بدنی بالاتر و خوب بودن در کارهای عملی میتوانند جزو مهندسان باشند، آمده است. این افراد در کارهای بدنی فوق العاده هستند و نمیتوانند مدیران خوبی باشند. افراد واقع گرا به دلیل گرایش به واقعیت اصولاً مهندسان خوبی خواهند شد.

تست استعدادیابی شغلی

استعدادیابی بازیگری

در استعدادیابی شغلی تیپ شخصیت هنری دوست دارند روی جزئیات تمرکز کنند و زمان بیشتری را صرف فکر کردن در مورد حال به جای نگرانی در مورد آینده میکنند. آنها ترجیح میدهند رویاپرداز نباشند و انجام دهنده باشند. آنها روی جزئیات تمرکز زیادی دارند. پس از گذراندن وقت با مردم، اغلب به دلیل درونگرایی خود به مدتی تنهایی نیاز دارند. به همین دلیل، آنها اغلب ترجیح میدهند با گروه کوچکی از دوستان نزدیک و اعضای خانواده معاشرت کنند. آنها ملایم، دوستانه، حساس و ساکت هستند.

دانش آموزان با این تیپ شخصیتی گاهی اوقات در کلاس های درس با مشکل مواجه میشوند. با این حال، آنها در موقعیت هایی که به آنها اجازه داده میشود با دیگران تعامل داشته باشند یا از طریق تجربه مستقیم بیاموزند، عالی هستند. آنها نسبت به محیط خود آگاهی قوی دارند و در مورد افراد دیگر بسیار با درک هستند. مردم آنها را گرم، دوست داشتنی می دانند. آنها عاشق تفریح هستند.

استعدادیابی شغلی مدیریت

در استعدادیابی شغلی اگر بخواهیم به استعدادیابی مدیران اشاره کنیم بهتر است بدانید که تیپ شخصیتی مدیران جسور و سازنده است که تاکید زیادی بر قوانین و ایمنی دارد. آنها واقع گرا، مستقل، سیستماتیک، کارآمد و برونگرا هستند. حفظ وضعیت موجود برای آنها مهم است و اغلب در مأموریت های مدنی، شاخه های دولت و سازمان های اجتماعی مشارکت دارند. به دلیل رویکرد ارتدکس آنها به زندگی، گاهی اوقات میتوان آنها را سرسخت و تسلیم ناپذیر دید. نگرش آنها در مسئولیت پذیری، تصدی پست های مدیریتی را برای آنها آسان تر میکند. آنها اعتماد به نفس و اعتقادات قوی دارند و در اجرای برنامه ها موفق هستند. مردم اغلب آنها را قابل پیش بینی، پایدار، مصمم و عملی توصیف میکنند. آنها تمایل دارند در هنگام به اشتراک گذاشتن نظرات خود بسیار صریح و صادق باشند، که گاهی اوقات میتوانند خشن یا بیش از حد، انتقادی تلقی شوند.

منابع: girisimhaberleri.com، careerhunter.com

لطفا به این مطلب امتیاز دهید:
[تعداد رای: 2 - میانگین امتیاز: 4.5]
contact us
با ما در تماس باشید!
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
22623587 - 021 رزرو وقت تست آنلاین